אבטחת מידע של חנויות וירטואליות

אבטחת מידע של חנויות וירטואליות

צרכנים של חנויות וירטואליות נמצאים בסיכון גבוה יותר להונאה מאשר עסקות הנעשות פנים אל פנים, זאת בהתחשב בחוסר היכולת לבדוק את הסחורה לפני הרכישה. לעומתם, בעלי החנויות סובלים מתופעות של הונאה הנעשית באמצעות כרטיסי אשראי גנובים או סירוב של הרכישה המקוונת. עם זאת הסיכון מפני גניבה פיזית מהמחסן גדול מאשר גניבה און ליין.

הצפנה  SSL בדרך כלל פותרת את הבעיה של גניבת מספרי כרטיסי אשראי. עם זאת, יש עדיין לסמוך על הסוחר ועובדיו שלא ישתמשו בפרטי כרטיס אשראי בהמשך לרכישות ולא יעבירו את המידע לאחרים. בעיה נוספת היא שהאקרים יכולים לפרוץ לאתר אינטרנט מסחרי ולגנוב שמות, כתובות ומספרים של כרטיסי אשראי, אם כי אבטחת מידע של חנות וירטואלית נועדה למזער את ההשפעה של פרצות כאלה.

מספר הפריצות בפרופיל גבוה בשנות ה-2000 הביא מספר מדינות בארה"ב לדרוש מהסוחר גילוי לצרכנים כאשר דבר כזה קורה. מסיבות אלה הפכה אבטחת מחשב לנושא מרכזי עבור ספקי מסחר אלקטרוני, המשתמשים כיום במגוון אמצעי נגד כגון חומות אש ותוכנות אנטי וירוס על מנת להגן על הרשתות שלהם.

סכנה אחרת היא התופעה הנקראת PHISHING, שבה צרכנים מוטעים לחשוב שיש להן עסק עם קמעונאי מכובד – כאשר למעשה הם מתומרנים על ידי אתר מתחזה המופעל על ידי גורם זדוני שמשתלט על המידע שלהם ושל אמצעי התשלום שלהם באמצעות התרמית.

מניעת פרצות מידע

כדי לוודא שהחנות מאובטחת ברמה גבוהה נהוג להציב חותמות איכות בדף האינטרנט של החנות שמעידות כי הוא עבר הערכה עצמאית ועומד בכל התקנים של החברה שהנפיקה את החותם. השימוש העיקרי של חותמות אלו הוא הגדלת האמון של הקונים באינטרנט. עם זאת, קיומם של חותמות לא מוכרות לצרכנים, עלול לסכל את המאמץ הזה.

מספר דוגמאות כיצד צרכנים יכולים להגן על עצמם במהלך קניה מקוונת –

קנה מחנויות מוכרות, או נסה למצוא ביקורות צרכנים עצמאיות – גם להבטיח שיש מידע מצד ג' על האתר ואם הקמעונאי יש נרשם לתוכניות פיקוח בתעשייה.

לפני הקנייה מחברה חדשה, כדאי להעריך את האתר על ידי : מקצועיות וידידותית למשתמש, הצגת מספר טלפון או כתובת, מדיניות החזרה ועוד.

ניתן להתייחס לכך בדיוק כפי שאנו מכינים את עצמנו לפני קניית דירה להשקעה אין שום הבדל.

שימוש בסיסמאות חזקות, ללא פרטים אישיים, הוא מחויב המציאות. אפשרות נוספת היא" משפט סיסמא ", ותווים מיוחדים שיכולים להיות קשים לזיהוי, כמו כן אתם תמיד יכולים להשתמש בשירותיה של חברה המעניקה שירותי מחשוב שתוכל לתת לכם ייעוץ בנושא זה וכמובן בעוד נושאים רבים הקשורים לאבטחת מידע ותפעול נכון של מערכות המחושב שלכם.

למרות שהיתרונות של קניות באינטרנט הם רבים, כאשר התהליך מאובטח בצורה גרועה זה עלול ליצור מצבי קיצון ושכרו של הקונה ייצא בהפסדו.

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ