סוגים שונים של מחשוב ענן

סוגים שונים של מחשוב ענן

מחשוב ענן הם שירותי מחשוב המעניקים למשתמש את האפשרות להתחבר למאגרי מידע שונים דרך קווי תקשורת כגון אינטרנט.

הביטוי ענן מתייחס לדמוי של מערכות מחשוב ושרתים שאינם נמצאים פיזית במיקום ספציפי (מקום העבודה או הבית), כלומר שירותי מחשוב בענן בעלי גישה לנתונים על גבי שרתים המופעלים מיחידות קצה רחוקות.

התוצאה של שירותי ענן היא שהמשתמשים אינם צריכים לנהל את מערכות המחשוב אלא שוכרים שירות מספקים כגון: חברות שירותי מחשוב לעסקים המעניקה גישה מרחוק לכל משתמש באמצעות חיבור אינטרנט.

היתרון הבולט של שירותי מחשוב ענן הוא חיסכון הוצאות של רכישת ציוד יקר, תכונות והצורך במשאבים על מנת לנהל אותם, ולדאוג תפקודם השוטף.

פתרונות מחשוב ענן יכולים לשרת ארגונים גדולים, בינוניים, קטנים ואף עסקים הכוללים אדם יחיד.

ההיסטוריה של שירותי מחשוב ענן

מיסד IBM תומאס ווטסון היה בעל חזון לפתח מחשב אחד שיעניק שירותי מחושב לכל העולם. כמה שנים לאחר מכן ביל גייטס יצר את המחשב האישי הראשון העובד על מערכת ההפעלה DOS, ביל גייטס היה בעל חזון להעניק שירותי מחשוב לכל העולם באמצעות חמישה מחשבים מרכזיים.

בשנות ה -90 החלה מגמה מתפתחת של מיקור חוץ לתשתיות ומערכות מחשוב, הרעיון היה עדיין בחיתוליו ומסורבל שכלל תשתיות המותקנות בארגון וצורך בכוח אדם מיומן בעל ידע בתחום (שהיה מאוד קשה למצוא עקב כך שתחום המחשוב היה בתחילתו)

בשנת 2002 פיתחה חברת אמזון את מודל מחשוב ענן.

סוגי שירותי ענן

הדוגמא הפשוטה ביותר לשימוש של שירותי ענן היא דואר אלקטרוני כדוגמת GMIL, שבו ניתן להתחבר לכל המידע והמיילים דרך כל מחשב בכל מקום בעולם, על ידי חיבור אינטרנטי וסיסמא.

על אותה פונקציה של מחושב ענן  עובד גם הפייסבוק שניתן להיכנס למאגרי המידע שלנו מכל מחשב וסמארטפון ולשנות את המידע, להוסיף תמונות, למחוק וכדומה.

שלושה סוגי מחושב ענן בסיסיים:

שירותי תשתית- הכוללים רכיבי האחסון, רשתות התקשורת, שרתים וירטואליים והתוכנות התומכות  בפונקציות השונות של מרכזי הנתונים בשלמותם.

שירותי פלטפורמה- המספקים את השרתים הווירטואליים שעליהם המשתמשים יכולים לפתח יישומים חדשים או להריץ יישומים קיימים ללא צורך בדאגה לתחזוקה של חומרת השרתים, קיבולת מחשוב, מערכות ההפעלה וצורך באיזון עומסים.

שירותי תוכנה – הצורה המוכרת והמבוקשת ביותר של תחום שירותי מחושב ענן.

Software as a Service או בקיצור SaaS, מעניקה את כל החבילה והפונקציות שמנינו מעלה (שירותי תשתיות, שירותי פלטפורמה ותוכנה. כל זאת נעשה על ידי הדפדפן וחוסך את השימוש בהפעלה והתקנה מקומית, שטחי אחסון הקמת שרתים ליישומים ועוד.

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ