רשתות מחשבים כל המידע

רשתות מחשבים כל המידע

רשתות בתחום המחשוב מהוות חלק בלתי נפרד מחיינו בשנים האחרונות, במיוחד מאז שהסמרטפונים הפכו למצרך חיוני בחייו של כל אדם.

רשתות תקשורת קיימות היום כמעט בכל מקום: בקניון, בעבודה בבית ובכל מקום ציבורי או פרטי אחר. דרך רשת התקשורת מעבירים מידע, קבצים וכדומה ממחשב למחשב או מסמארטפון אחד למשנהו, בצורה מהירה מאובטחת ומוצפנת.

איזה סוגי רשתות קיימות?

את רשתות התקשורת ניתן לחלק לכמה קבוצות עיקריות.

Personal Area Network– שהיא רשת אישית ופשוטה יחסית, רשת זו מיועדת לטווח של מטרים בודדים בלבד, אך קצב העברתם של הקבצים ונתונים השנים הוא מהיר. לדוגמא: רשת שממנה מעבירים נתונים מהסמארטפון למחשב שנמצא בקרבת מקום.

Local Area Network– הידועה בשמה המקוצר LAN, מדובר על רשת מקומית שעובדת בטווח מקומי המונה מאות מטרים, וברוב המקרים משתמשים בה לתקשורת בין כמה מבנים הנמצאים באותו מתחם, לדוגמא: בתי חולים, אוניברסיטאות, וכמובן חברות ואירגוניים פרטיים שונים, הרשת הזו מאפשרת להעביר מידע או לבצע גיבויים (על ידי שרת גיבויים). הרשת יכולה להיות באמצעות כבלים המקושרים לכל המחשבים או באמצעות חיבורים אלחוטיים.

Metropolitan Area Network– מטרפולין כעירוני, רשת לטווח של שטח גדול כמו עיר. או מתחמים מאוד גדולים כמו בית חולים תל השומר, שהוא עומד על מתחם מבחינה גאוגרפית כמו עיר בפני עצמה.

Wide Area Network– רשת התקשורת הגדולה ביותר שקיימת מכסה טווח גדול מאוד כמו כמה ערים יחד, לדוגמא: אזור גוש דן. השרת הנ"ל מחברת בין כל הרשתות המקומיות והעירונית באותו אזור.

רשת אלחוטית WI FI– הרשת האלחוטית היא הרשת הנפוצה ביותר היום, משמשים בה בסמראטפונים, מחשבים ניידים, מחשבים אישים, בעבודה בבית הקפה ובכל מקום. ברשת תקשורת זו לא צריך כבלים או הגדרות מיוחדות ורוב המחשבים היום כבר מכילים בתוכם כרטיסי רשת אלחוטיים. לעוד מידע בתחום של רשתות אלחוטיות לחץ כאן.

על מנת לאבטח את רשת התקשורת האלחוטית יש להיעזר בבעלי מקצוע בתחום שירותי מחשוב, היום קיימות חברות שירותי מחשוב המציעות רשתות תקשורת אלחוטיות, ותמיכה בהן, בארגונים או מוסדות ציבוריים גדולים וקטנים וכמובן גם למגזר הפרטי. חלק מהשירותים שאותן חברות מציעות הן פתרונות מחשוב המותאמות לכל עסק באופן פרטני בהתאם לתחומי העבודה שלו והצרכים של אותו עסק.

לדוגמא: אם מדובר בעסק בתחום הפרסום החשוף יותר לפריצות של מתחרים בתחום, עסק זה צריך גם רשת אלחוטית מאובטחת ומוצפנת ברמה מאוד גבוהה, אך גם אבטחת מידע ברמה גבוה וגיבויים שונים. עסק מסוג זה בגלל היותו מאוד תחרותי חשוך יותר לניסיונות פריצה שונות של מאגרי הנתונים ולכן צריך אבטחה גבוהה בכל ההיבטים.

למידע נוסף בתחום של שירותי מחשוב לעסקים ואירגונים לחץ כאן

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ