מערכות מחשוב של בית חכם סקירת שוק

מערכות מחשוב של בית חכם סקירת שוק

הבית החכם הוא כבר לא אגדה אורבאנית ולא סיפור מעשיה, הוא כבר "חי ובועט" ולא רק בבתיהם של האלפיון העליון. מערכות בית חכם שולטות באופן יעיל, מדויק ומושכל על אלמנטים רבים בבית וממקסמות את פעולתם. בעוד החשמל הזורם בחוטים לא השתנה, הבקרים, שהם מערכות המחשוב ששולטות על כל פעולתו של בית חכם הלכו והשתדרגו וכיום מציעים אינספור אפשרויות שליטה יעילות. להלן סקירה של המרכזיות שבהן.

תפקיד הבקרים במערכות החשמל החכם

במקום עוד ווסת טמפרטורה, מתגי תאורה או כיוונון מערכת הסאונד באופן ידני, הבית החכם מציע שליטה מושכלת וממוחשבת על הפונקציות השונות של הבית באמצעות שני סוגי בקרים:

  • הבקר הראשי – לב ליבו של כל בית חכם. זהו מחשב לכל עניין ודבר שפועל על מערכת הפעלה ותפקידו הוא לתזמן את כל הפעולות האוטומאטיות והיזומות שתוכננו בבית. בקרים ראשיים מתקדמים יכולים לעבוד באמצעות קווי תקשורת אינטרנטיים (IP) וככל שהם מתקדמים יותר, כך ניתן לחבר אליהם יותר פונקציות.
  • בקרי שליטה משניים – בקרי השליטה המשניים משמשים כמעין נתבים, שכן הן מקבלים את הפקודות מהמחשב הראשי ומנתבים את החשמל ליעדו בהספק המתאים.

 

במה שולטים הבקרים הללו?

כל בקר משני מספק כוח מדוד לפונקציות מסוימת בבית :

  • תאורה – תכנון של מצבי תאורה שונים, לצפייה בסרט, תאורת לילה, הגעה לרמת התאורה הנדרשת בהתאם לעוצמת האור החודרת לבית, הפעלת תאורת חוץ וכו'.
  • תריסים חשמליים – מורמים ומורדים באופן אוטומאטי בהתאם לתרחיש הנבחר.
  • מיזוג אוויר – ניתוב המזגן למקום הימצאם המדויק של דיירי הבית, שמירה על טמפ' קבועה וכו'.
  • מולטימדיה – מערכת בית חכם מאפשרת את ניתוב הסאונד והווידאו לכל נקודה בבית מבלי להשתמש בממירים בכל חדר. ישנה גם אפשרות ליכולת שליטה על עוצמת הסאונד מהסלולר או באמצעות מתג קיר אלגנטי או נסתר.
  • כלל מערכות החשמל בבית – מהפעלת מכונת הכביסה כאשר חפצים בכך ועד לניתוק רוב מערכות החשמל שאינן חיוניות כשאתם מחוץ לבית לשם חיסכון באנרגיה

 

מערכות המחשוב אף מסוגלות להתקשר עם מערכות אחרות מחוץ לבית כגון מכשיר הסלולר והמחשב במשרד, כך שניתן לשלוט ולקבל מידע מקיף ושלם אודות המתרחש בבית בכל רגע נתון לפי דרישה. חשוב מאוד שלא להעמיס על לוח החשמל בהתקנת מערכות בית חכם וזאת על מנת לספק יכולת הרחבה ושינויים בעתיד מבלי להחליף את הלוח כולו.

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ