מה שצריך לדעת על פתרונות מחשוב של אבטחת מידע

מה שצריך לדעת על פתרונות מחשוב של אבטחת מידע

כיום בכל עסק ברחבי העולם יש צורך באבטחת מידע, חשיפת המידע האירגוני למקורות חיצוניים עלולים להוות סכנה לארגון, זו אחת מהסיבות שכל עובד שנכנס לארגון חותם על טופס סודיות בו הוא מתחייב לא להוציא את המידע אליו נחשף בעסק בו הוא מועסק. כאשר מדובר בארגון שיש בו מעל 2 מחשבים יש למצוא פתרונות מחשוב המתאימים לעסק ולאופי עבודתו.

כאשר אנחנו מעוניינים לקחת שירותים של חברת שירותי מחשוב אנו חייבים לדעת מהי אבטחת מידע ואיך ליישם אותה בעבודה בצורה יעילה מבלי לפגוע בעבודה השוטפת של הארגון.

לימוד למען מניעה

אחד מהשירותים הראשונים שחברות שירותי מחשוב מעניקות לעסקים היא לימוד לצורך מניעה של הדלפת מידע באופן לא מודע מהארגון, מדובר על הדרכה שמועברת לכלל העובדים בחברה החל מהתפקיד הזוטר ועד לתפקידים הבכירים. צריך להבין שיש היום לא מעט תוכנות לריגול על עסקים המועברות דרך המייל, חשוב לידע את כל העובדים על הסיכונים השונים הקיימים היום באינטרנט ואפילו במייל של העבודה, מכיוון שרוב בעבודה היום נעשית ונשמרת על גבי המחשבים, המחוברים ברשת וכל המידע מגובה על שרתים, קיימת סכנה של פריצות למערכות המחשוב לכן יש להגדיר יחד עם המנהלים וחברת שירותי מחשוב לעסקים נהלי עבודה ברורים הכוללים סיסמאות, שינוי סיסמא תקופתי, זהירות בפתיחת מיילים חשודים וכדומה.

מידור לשם אבטחה

בארגונים גדולים וקטנים לרוב יש הרשאה פתחוה לרשת אינטרנט חיצונית, כמו זו שיש לכל אחד מאתנו בבית, מידור נכון לפי מהות התפקיד וחסימת גישה לאתרים מסוימים, יכולה להועיל באופן משמעותי לצמצום חדירת וירוסים לרשת (ומיעוט בזבוז זמן עבודה יקר בגלישה סתמית באינטרנט), כמו כן חברות של שירותי IT יכולות להתאים לכל עסק רשת אינטרנט פנים אירגונית המאפשרת גישה לאינטרנט לצורכי העבודה בלבד, חסימת גישה של מידע אירגוני חשוב, בפני העובדים שמידע זה אינו רלוונטי אליהם יכול גם לצמצמם דליפת מידע אל מחוץ לארגון.  חברות של פתרונות מחשוב לעסקים יכולות על ידי מהלכים אלו עוד רבים אחרים להגן על העסק שלכם מפני פריצות וזליגת מידע מסווג אל מחוץ לארגון.

הדרכה חוזרת לעובדים חדשים

בכל ארגון קטן או גדול יש תחלופה של עובדים וגיוס עובדים חדשים, יש ליידע ולהדריך כל עובד חדש על הסכנות הקיימות ברשת ואיך לפעול נגד חשיפת מידע ברשת.

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ