סוס טרויאני

סוס טרויאני

איך הגיע הביטוי סוס טרויאני? על פי הסיפור המיתולוגי הסוס הטרויאני הוא הסוואה של משהו תמים שגורם נזק. עיקר העלילה, אודיסאוס והיוונים בנו סוס ענק מעץ והעמידו אותו מול חומות העיר טרויה,  אנשי העיר טרויה חשבו שמדובר במתנה מהאלים והכניסות אותו לתוך חומות העיר, בתוך מבנה העץ שמות סוס התחבאו להם היוונים עם החשיכה יצאו מתוך הסוס וכבשו את העיר טרויה.

כך קיבל הווירוס המפורסם את השם סוס טרויאני, מדובר על תוכנה המשמשת לצורך ריגול תעשייתי, היא מופיעה כקובץ שנשלח באמצעות הדואר האלקטרוני כסרטון משעשע, או כתוכנה חינמית להורדה. כשאר היא מופעלת במחשב היא אוספת את המידע מתוך המחשבים. מעבר למידע גם סיסמאות או התחזות לבעליו של המחשב ועושה פעולות מרחוק על גבי המחשב על ידי השתלטות מרחוק.

הווירוס המפורסם הנ"ל  העלה את המודעות של בעלי עסקים לריגול תעשייתי על ידי וירוסים, אך יחד עם זאת עדיין לא בכל העסקים והאירגוניים שמים דגש על הדרכת עובדים בנושא אבטחת מידע.

איך נלחמים בתופעת הריגול התעשייתי?

חברת שירותי מחשוב מעניקה מענה בתחום של אבטחת מידע ויצירת פתרונות מחשוב בתחום זה. חברת שירותי מחשוב לעסקים פעולת נמרצות בתחום אבטחת מידע על מנת לחסום גישה למיילים זדוניים, מפעילה מערכת מחשבים פנימית לעסק עצמו, כולל מערכת אינטרנט פנימית לצורכי עבודה, במקביל החברה בתחום שירותי המחשוב מעבירה הדרכות לכל העובדים בעסק על הסכנות בפתיחת מיילים לא מוכרים, החשיבות של סיסמאות והחלפתן על בסיס קבוע, וכל זאת על מנת להעשיר את הידע שלהם בתחום.

החשיבות של ידע בתחום אבטחת מידע הינו קריטי בכל עסק, מספיק שעובד אחד שאינו מודע לסכנות ויפתח בתמימות מייל הנושא וירוס זדוני, כל המערכת עלולה לקרוס, או לחילופין לגרום לאיבוד המידע שהעסק צבר במשך שנים, החל ממספרי כרטיסי אשראי, ועד שמות וכתובות של לקוחות.

כל חברה שאינה מוגנת על ידי חברת שירותי מחשוב עומדת מול סכנה יומיומית, של חדירת וירוסים למערכות, החשיבות של הגנת העסק מול ריגול תעשייתי הינה גדולה לכל ארגון ועסק מקטן ועד גדול, לאחר שכבר חוויתם חדירת וירוס למערכות השיקום למערכות המחשוב הוא איטי ולא תמיד ניתן לשחזר את החומרים שאבדו, הנזק בכלכלי הוא רב, הן מבחינת העובדים שאינם יכולים להמשיך ולעבוד בצורה שגרתית, והן מבחינת דליפת המידע לחברות מתחרות, ומאגר הלקוחות שהיה קיים במערכת.

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ