אבטחת המידע בעסק בעידן שירותי הענן

אבטחת המידע בעסק בעידן שירותי הענן

הדעה הרווחת היא שתחום שירותי ענן נתון ליותר סכנות פריצה ואינו מאובטח בצורה מספקת, הרשו לי לנפץ את המיתוס הנ"ל בעזרת המאמר הבא.

קיימת מגמת עלייה בתחום שירותי ענן, מכיוון ששירותי ענן מעניקים רמת אבטחה גבוהה ביותר לארגונים עסקיים, וכמו כן ידידותית למשתמש מבחינת שיתוף מידע ואחסון מידע תוך כדי גיבוי אוטומטי.

הדאגה לאבטחת מידע בתחום מחשוב ענן נובעת בעיקר מתוך חשיבה שמדובר בתשתית משותפת, ולכן מחשוב ענן חשוף יותר לגורמים זדוניים ומזיקים. אך ההיפך הוא הנכון שירותי מחשוב בענן הם בעלי אבטחת מידע, קידוד והצפנה מהגבוהות ביותר. חברות של שירותי מחשוב משקיעות הרבה מחשבה בהקמת מערכות אבטחת מידע המתאימות לתנאים של מחשוב ענן. המערכות הנ"ל הן מאובטחות ברמת קידוד והצפנה צבאית , וההשקעה הכספית שבפיתוח מערכות אלו הינו רב. הלקוחות שכבר עברו לשירותי ענן יודעים שמדובר בפתרון הטוב ביותר עבור כל עסק.

 

אבטחת המידע בתחום שירותי ענן מתחלקת ל- 2:

הפרדה בין הלקוחות- ברוב המקרים מדובר בהפרדה פיזית של תשתיות התקשורת , הצפנת התשתיות, הצפנת הנתונים והפעלה של מערכות אבטחת מידע כבקרה על אירועי פריצות וכדומה. אבטחת המידע בתחום שירותי ענן מאפשרת ללקוחות לקבל התראות בזמן אמת כשמתבצע אירוע שאינו תואם את המדיניות של אבטחת המידע שהוגדרה.

 

זמינות של מידע- זמינות המידע חשובה לא פחות מאבטחת המידע עצמה, פתרונות מחשוב כגון שירותי ענן מספקים רמת זמינות גבוהה ושיכפול נתונים לכמה עמדות משתמש שונות בו זמנית. הגיבוי נעשה באופן אוטומטי בכל נקודת זמן שבה נעשה שינוי כלשהו, בדיקת הגיבויים נעשית על ידי חברת פתרונות מחשוב לעסקים בתדירות גבוהה.

חברת פתרונות מחשוב משקיעה את מרב המאמצים באיתור תקלות שיכולות להופיע, ביישום פתרונות המגנים על המידע של העסק ופיתוח אבטחה ברמה גבוהה.

 

חיסכון כספי- המעבר לשירותי ענן חוסך עלויות של ציוד יקר, הקצאת מקום ואנשי מחשוב שיטפלו בציוד ברמה יומיומית.

פתרונות מחשוב כגון שירותי ענן מספקים לא רק חיסכון בציוד אלא גם חיסכון של זמן עבודה יקר תמורת תשלום חודשי מסוים אתם מקבלים אנשי מקצוע בעלי ותק בתחום שמיומנים בפתרון תקלות מכל הסוגים בתחום המחשוב ומעניקים טיפול מונע לתקלות עתידיות. כך שהעבודה היומיומית אינה נפגעת.

עוד מיתוס שקיים לגבי אבטחת מידע בתחום שירותי ענן הוא שמדובר בטכנולוגיה חדשה ולכן יש לא מעט תקלות.

אין לשכוח שאולי תקלות קלות עלולות להיות אך אין לשכוח שתקלות יכולות להיות כמו בכל דבר אחר אפילו קלנועיות יכולות להוות תקלות בסופו של דבר, לכן אין מה לדאוג

אין מדובר בטכנולוגיה חדשה וכל המרכיבים בתחום מחשוב ענן כבר קיימים, לדוגמא: התשתית הווירטואלית מערכות האחסון, התקשורת ואבטחת מידע כל אלו כבר קיימים מספר שנים.

שירותי דואר אלקטרוני ענן- דוא"ל בענן, קיים למעלה מעשור, אנו יכולים לשלוח מיילים מכל מחשב ולהתחבר למייל שלנו מכל מחשב, וכל המידע שקיים במייל שלנו נשמר, זהו הבסיס למחשוב ענן.

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
עבור פתרונות מחשוב איכותיים לעסק שלך !

Call Now Button
×

שיחת ווטסאפ